Komornicy Podkategoria: Komornicy

 • Windykacja Krakow

  Windykacja Krakow »

  Firma windykacyjna, Windykacja Kraków należy do instytucji, świadczącej usługi z zakresu ściągania należności od dłużników. Taka firma windykacyjna z reguły ma bardzo szeroki wachlarz działań w zakresie ściągania nieopłaconych zobowiązań przez klientów. Windykacja Kraków ma prawo być naszym pełnomocnikiem, gdy dochodzi do procesu sądowego w celu ściągnięcia należnych nam środków pieniężnych. Firmy te pomagają nam więc w odzyskaniu naszej utraconej gotówki, którą odzyskać samemu jest nam bardzo trudno, lub po prostu nie mamy na to wystarczająco duzo czasu, by odpowiednio zająć się tą sprawą samemu.

  Data dodania: 03 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wlkp. Bernard Gust

  Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wlkp. Bernard Gust »

  Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wlkp. Bernard Gust

  Komornik sądowy jest funkcjonariuszem publicznym, działającym przy sądzie rejonowym, powołanym na stanowisko przez Ministra Sprawiedliwości.

  Komornikom sądowym powierza się w szczególności następujące zadania:
  1) wykonywanie orzeczeń sądowych w sprawach o roszczenia pieniężne i niepieniężne
  oraz o zabezpieczenie roszczeń;
  2) wykonywanie innych tytułów wykonawczych wydanych na podstawie odrębnych
  przepisów oraz tytułów egzekucyjnych, które zgodnie z odrębnymi przepisami podlegają
  wykonaniu w drodze egzekucji sądowej bez zaopatrywania ich w klauzulę wykonalności;
  3) sporządzanie protokołu stanu faktycznego przed wszczęciem procesu sądowego
  lub przed wydaniem orzeczenia na zarządzenie sądu lub prokuratora.

  Komornik sądowy, poza zadaniami określonymi powyżej, ma prawo:
  1) doręczania zawiadomień sądowych, obwieszczeń, protestów i zażaleń oraz innych dokumentów
  za potwierdzeniem odbioru i oznaczeniem daty;
  2) na wniosek organizatora licytacji - sprawowania urzędowego nadzoru nad dobrowolnymi
  publicznymi licytacjami, z przybiciem najniĹźszej lub najwyĹźszej oferty.

  Środa Wielkopolska położona jest w centralnej części Wielkopolski. Orientacyjne odległości od sąsiednich miast - siedzib sądów rejonowych:
  Poznań - 30 km
  Śrem - 25 km
  Września - 25 km
  Jarocin - 35 km

  Kancelaria Komornika znajduje się w centrum Środy Wlkp.,
  w kamienicy u zbiegu ulic Księdza Kegla i 17 Września, w odległości
  około 200 m od Sądu Rejonowego, położonego przy Starym Rynku.

  Bernard Gust - prawnik, od urodzenia związany z Wielkopolską, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2001-2002 pełnomocnik kancelarii radcy prawnego - kierownik biura prawnego. Od 2002 r. związany zawodowo z problematyką sądowego postępowania egzekucyjnego - jako aplikant, a następnie asesor komorniczy. Odbył także roczną praktykę sądową.
  Jego dotychczasowa praca jako prawnika nie ograniczała się tylko do stosowania prawa, bowiem w 2007 r. - będąc współorganizatorem inicjatywy asesorów komorniczych Apelacji Poznańskiej - brał czynny udział w pracach Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej, przedstawiając propozycje zmian do rządowego projektu ustawy o komornikach sądowych i egzekucji oraz niektórych innych ustaw. Niektóre z przedstawionych rozwiązań zostały przyjęte przez Parlament i obowiązują od dnia 28 grudnia 2007 r. Nie związany z żadną partią polityczną.
  Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 20 stycznia 2009 r. powołany na stanowisko Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej.

  http://www.sroda.poznankomornik.pl/

  Godziny otwarcia:
  Pon - Pt 8:00 - 16:00

  Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wlkp. Bernard Gust

  Data dodania: 03 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • KOMORNIK SĄDOWY Świebodzin/SulechĂłw Bernard Krzysztof Dmuch

  KOMORNIK SĄDOWY Świebodzin/SulechĂłw Bernard Krzysztof Dmuch »

  Oficjalna strona Komornika Sądowego Bernarda Krzysztofa DMUCH przy Sądzie Rejonowym w Świebodzinie mieści się w Sulechowie, adres: 66-100 Sulechów, Niepodległości 9, na drugim piętrze budynku Sądu Rejonowego w Świebodzinie, Zamiejscowego Wydziału w Sulechowie. Swoim działaniem Komornik obejmuje obszar następujących miejscowości/gmin województwa lubuskiego: Sulechów, Świebodzin, Babimost, Bojadła, Kargowa, Lubrza, Łagów Lubuski, Skąpe, Szczaniec, Trzebiechów, Zbąszynek. Kancelaria istnieje od 2003 roku. Zatrudnia 15 osób, w tym dwóch wykwalifikowanych i doświadczonych asesorów komorniczych.

  Data dodania: 06 03 2012 · szczegóły wpisu »
 • Kancelaria komornicza - komornik Gdańsk Północ

  Kancelaria komornicza - komornik Gdańsk Północ »

  Wniosek egzekucyjny, a ściślej mówiąc wniosek o wszczęcie egzekucji jest dokumentem składanym pisemnie lub też składanym ustnie do protokołu komornika. Na podstawie wniosku egzekucyjnego komornik rozpoczyna postępowanie egzekucyjne. Przy składaniu wniosku egzekucyjnego należy pamiętać o tytule wykonawczym, który powinien być dołączony do wniosku egzekucyjnego w oryginale. W sytuacji, gdy w momencie składania wniosku egzekucyjnego wierzycielem jest osoba poniżej osiemnastego roku życia lub gdy jest ubezwłasnowolniona wniosek egzekucyjny powinien zostać złożony przez ustawowego opiekuna, którym może być na przykład rodzic lub kurator. W oparciu o sam wniosek egzekucyjny (bez tytułu wykonawczego) komornik nie uruchomi postępowania egzekucyjnego.

  Data dodania: 13 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • Komornik Sądowy w Środzie Wlkp. Agnieszka Rita Herda

  Komornik Sądowy w Środzie Wlkp. Agnieszka Rita Herda »

  Strona informacyjna Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej Agnieszka Rita Herda. Kancelaria Komornika znajduje się w centrum Środy Wlkp. około 100 metrów od Sądu, położonego przy Starym Rynku. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wlkp. Agnieszka Rita Herda prowadzi postępowania egzekucyjne w szczególności na obszarze swojego rewiru komorniczego, to jest – obszarze właściwości Sądu Rejonowego w Środzie Wlkp.Gmina Środa Wlkp, Gmina Września, Gmina Dominowo, Gmina Kleszczewo, Gmina Kołaczkowo, Gmina Kostrzyn, Gmina Kórnik, Gmina Krzykosy, Gmina Miłosław, Gmina Nekla, Gmina Nowe Miasto nad Wartą, Gmina Zaniemyśl."Wierzyciel ma prawo wyboru komornika na terytoriumRzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem spraw o egzekucjęz nieruchomości oraz spraw, w których przepisyo egekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio"

  Data dodania: 28 02 2013 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Komornicy

Komornicy - nowa strona: