Wielkopolskie Podkategoria: Wielkopolskie

 • Windykacja Poznań

  Windykacja Poznań »

  Nie stać nas na profesjonalną pomoc prawną, a chcielibyśmy zwrócić się do sądu o rozstrzygnięcie sporu. Co robić w takiej sytuacji? Istnieje tak zwana pomoc prawna z urzędu, czyli jest możliwe ustanowienie adwokata lub radcy prawnego z urzędu, który profesjonalnie poprowadzi naszą sprawę. Cała procedura odbywa się dwustopniowo. Wniosek o ustanowienie adwokata lub radcy prawnego z urzędu zgłasza strona zwolniona w całości lub częściowo z ponoszenia kosztów sądowych, a to znaczy, że jednocześnie składając wniosek o ustanowienie pełnomocnika z urzędu, wnioskujemy o zwolnienie od kosztów sądowych. Na piśmie składamy również oświadczenie, że nie jesteśmy w stanie ponieść kosztów sądowych. Ocena naszej sytuacji majątkowej jest niezbędna w rozpoznaniu naszego wniosku przez sąd. Oświadczenie majątkowe trzeba złożyć na odpowiednim formularzu dostępnym w sądzie, a najczęściej sąd, wzywając do złożenia oświadczenia, przesyła odpowiedni druk. Po jakimś czasie przyznany przez sąd radca prawny bądź adwokat zadzwoni do nas, by umówić się na spotkanie.

  Data dodania: 26 08 2011 · szczegóły wpisu »
 • adwokat Nowy Tomyśl - Kancelaria Adwokacka Marek Figaszewski

  adwokat Nowy Tomyśl - Kancelaria Adwokacka Marek Figaszewski »

  Kancelaria Adwokacka adwokata Marka Figaszewskiego w Nowym Tomyślu oferuje doradztwo oraz reprezentację prawną m.in. w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, rodzinnego, administracyjnego, karnego oraz prawa pracy.

  Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne przede wszystkim osobom i podmiotom gospodarczym z obszaru powiatów nowotomyskiego, grodziskiego i wolsztyńskiego, a także względem tych, którzy prowadzą bądź zamierzają prowadzić sprawy przed instytucjami lub organami wymiaru sprawiedliwości w obszarze Województwa Wielkopolskiego. Tym niemniej Kancelaria w razie potrzeby zapewnia pomoc prawną w każdym miejscu w kraju.

  Kancelaria prowadzi sprawy m.in. z zakresu:
  •prawa cywilnego (sporządzanie umów, wezwań do zapłaty, pism procesowych, pozwów i wniosków, reprezentacja przed sądem m.in. w sprawach spadkowych oraz z zakresu prawa rzeczowego, zobowiązaniowego i dotyczącego nieruchomości, porady prawne, opinie)
  •prawa gospodarczego (sporządzanie umów gospodarczych, reprezentacja przed sądem gospodarczym, rejestracja spółek, porady prawne, opinie)
  •prawa karnego (obrona w postępowaniu przygotowawczym i sądowym, sporządzanie pism i wniosków, reprezentacja pokrzywdzonych - dochodzenie roszczeń)
  •prawa rodzinnego (rozwody, separacje, alimenty, ustalenie ojcostwa, podział majątku wspólnego, ustalenie kontaktów z dzieckiem itp.)
  •prawa pracy (reprezentacja w sprawach sądowych pracowników i pracodawców, dochodzenie roszczeń pracowniczych - odszkodowanie, przywrócenie do pracy, wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych itp.)
  •prawa administracyjnego (reprezentacja i sporządzanie pism w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych, opinie prawne)

  Data dodania: 28 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • Kancelaria Adwokacka Jagiełło - Adwokat Poznań

  Kancelaria Adwokacka Jagiełło - Adwokat Poznań »

  Kancelaria Adwokacka Jagiełło świadczy usługi prawne z zakresu prawa odszkodowawczego, prawa handlowego i prawa karnego. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie handlowym, prawie karnym oraz doradztwie prawnym.

  Data dodania: 26 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Kancelaria Prawna Poznań

  Kancelaria Prawna Poznań »

  Kancelaria Radcy Prawnego Pawła Narożnego z siedzibą główną w Poznaniu działa na terenie całego województwa Wielkopolskiego. Oferta usług prawnych kancelarii obejmuje bardzo szeroki zakres praktyki począwszy od sporządzania pism i doradztwa a skończywszy na aktywnym reprezentowaniu klienta przed sądem czy różnego rodzaju instytucjami. Zakres usług kancelarii Pawła Narożnego obejmuje bardzo wiele dziedzin prawna jak między innymi prawo administracyjne, spółek handlowych, rodzinne, gospodarcze, spadkowe oraz wiele innych. Specjalizacja Pawła Narożnego jako radcy prawnego są sprawy dotyczące odszkodowań lub windykacji należności. Witryna kancelarii zawiera również szereg artykułów które mogą często okazać się pomocne klientom w różnego rodzaju sprawach wymagających interwencji prawa. Zapraszamy do odwiedzenia witryny.

  Data dodania: 31 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wlkp. Bernard Gust

  Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wlkp. Bernard Gust »

  Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wlkp. Bernard Gust

  Komornik sądowy jest funkcjonariuszem publicznym, działającym przy sądzie rejonowym, powołanym na stanowisko przez Ministra Sprawiedliwości.

  Komornikom sądowym powierza się w szczególności następujące zadania:
  1) wykonywanie orzeczeń sądowych w sprawach o roszczenia pieniężne i niepieniężne
  oraz o zabezpieczenie roszczeń;
  2) wykonywanie innych tytułów wykonawczych wydanych na podstawie odrębnych
  przepisów oraz tytułów egzekucyjnych, które zgodnie z odrębnymi przepisami podlegają
  wykonaniu w drodze egzekucji sądowej bez zaopatrywania ich w klauzulę wykonalności;
  3) sporządzanie protokołu stanu faktycznego przed wszczęciem procesu sądowego
  lub przed wydaniem orzeczenia na zarządzenie sądu lub prokuratora.

  Komornik sądowy, poza zadaniami określonymi powyżej, ma prawo:
  1) doręczania zawiadomień sądowych, obwieszczeń, protestów i zażaleń oraz innych dokumentów
  za potwierdzeniem odbioru i oznaczeniem daty;
  2) na wniosek organizatora licytacji - sprawowania urzędowego nadzoru nad dobrowolnymi
  publicznymi licytacjami, z przybiciem najniĹźszej lub najwyĹźszej oferty.

  Środa Wielkopolska położona jest w centralnej części Wielkopolski. Orientacyjne odległości od sąsiednich miast - siedzib sądów rejonowych:
  Poznań - 30 km
  Śrem - 25 km
  Września - 25 km
  Jarocin - 35 km

  Kancelaria Komornika znajduje się w centrum Środy Wlkp.,
  w kamienicy u zbiegu ulic Księdza Kegla i 17 Września, w odległości
  około 200 m od Sądu Rejonowego, położonego przy Starym Rynku.

  Bernard Gust - prawnik, od urodzenia związany z Wielkopolską, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2001-2002 pełnomocnik kancelarii radcy prawnego - kierownik biura prawnego. Od 2002 r. związany zawodowo z problematyką sądowego postępowania egzekucyjnego - jako aplikant, a następnie asesor komorniczy. Odbył także roczną praktykę sądową.
  Jego dotychczasowa praca jako prawnika nie ograniczała się tylko do stosowania prawa, bowiem w 2007 r. - będąc współorganizatorem inicjatywy asesorów komorniczych Apelacji Poznańskiej - brał czynny udział w pracach Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej, przedstawiając propozycje zmian do rządowego projektu ustawy o komornikach sądowych i egzekucji oraz niektórych innych ustaw. Niektóre z przedstawionych rozwiązań zostały przyjęte przez Parlament i obowiązują od dnia 28 grudnia 2007 r. Nie związany z żadną partią polityczną.
  Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 20 stycznia 2009 r. powołany na stanowisko Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej.

  http://www.sroda.poznankomornik.pl/

  Godziny otwarcia:
  Pon - Pt 8:00 - 16:00

  Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wlkp. Bernard Gust

  Data dodania: 03 02 2012 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Wielkopolskie

Wielkopolskie - nowa strona: