'alimenty':

 • Kancelaria komornicza - komornik Gdańsk Północ

  Kancelaria komornicza - komornik Gdańsk Północ »

  Wniosek egzekucyjny, a ściślej mówiąc wniosek o wszczęcie egzekucji jest dokumentem składanym pisemnie lub też składanym ustnie do protokołu komornika. Na podstawie wniosku egzekucyjnego komornik rozpoczyna postępowanie egzekucyjne. Przy składaniu wniosku egzekucyjnego należy pamiętać o tytule wykonawczym, który powinien być dołączony do wniosku egzekucyjnego w oryginale. W sytuacji, gdy w momencie składania wniosku egzekucyjnego wierzycielem jest osoba poniżej osiemnastego roku życia lub gdy jest ubezwłasnowolniona wniosek egzekucyjny powinien zostać złożony przez ustawowego opiekuna, którym może być na przykład rodzic lub kurator. W oparciu o sam wniosek egzekucyjny (bez tytułu wykonawczego) komornik nie uruchomi postępowania egzekucyjnego.

  Data dodania: 13 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • Adwokat Wrocław Iwo Klisz

  Adwokat Wrocław Iwo Klisz »

  Kancelaria adwokacka we Wrocławiu - adwokat Iwo Klisz Porady prawne, sprawy cywilne, umowy, odszkodowania, windykacja, rozwody. Kancelaria adwokacka Iwo Klisz - adwokat wrocław - http://adwokat-wroclaw.biz.pl/ zajmuje się prowadzeniem spraw karnych (jako obrońca lub pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego), a także spraw cywilnych (o zapłatę, o odszkodowanie, windykacja), oraz sprawy rodzinne (o rozwód, o alimenty, o podział majątku wspólnego po rozwodzie). Adwokat wrocław Iwo Klisz prowadzi także sprawy spadkowe (o zachowek, stwierdzenie nabycia spadku, o dział spadku), a także sprawy pracownicze (o rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem o rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia, o dyskryminację i mobbing). Adwokat Iwo Klisz udziela także porad prawnych we Wrocławiu w Kancelarii Prawnej we Wrocławiu. Pomaga także jeżeli masz problem z deweloperem lub chcesz uzyskać usługę opinia umowy deweloperskie. Adwokat Iwo Klisz sporządza opinie prawne. Moższe znaleść adwokata Iwo Klisz w wyszukiwarce po frazą adwokat wrocław albo na stronie http://adwokat-wroclaw.biz.pl/

  Data dodania: 18 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • Kancelaria Adwokacka Anna Stachowiak-Gauden, Iwona Kowalczyk.

  Kancelaria Adwokacka Anna Stachowiak-Gauden, Iwona Kowalczyk. »

  Usługi prawne dla firm i osób indywidualnych. Porady prawne. Windykacja należności. Rozwody. Kancelaria Adwokacka w Poznaniu Anna Stachowiak-Gauden, Iwona Kowalczyk. Filia w Grodzisku Wlkp. Nasza Kancelaria specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym, karnym i karno - skarbowym. W ramach prawa cywilnego nasza Kancelaria prowadzi sprawy:• rodzinne - w szczególności sprawy o rozwód, o alimenty, ustalenie kontaktów z dzieckiem;• spadkowe - w szczególności o stwierdzenie nabycia spadku, dochodzenie zachowku, dział spadku, kwestionowanie ważności testamentu, odrzucenie i przyjęcie spadku;• o zapłatę - w szczególności dochodzenie roszczeń z umów cywilnoprawnych, windykacja należności; • dotyczące nieruchomości - w szczególności obsługa prawna transakcji na rynku nieruchomości, opiniowanie umów,prowadzenie negocjacji, sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, sprawy o eksmisje;• dotyczące ochrony praw autorskich;• odszkodowania- w szczególności wypadki komunikacyjne;• inne;Nasza Kancelaria jako jedna z niewielu w Polsce zajmuje się tzw. prawem zabytków i obrotem dziełami sztuki, które obejmuje w swym zakresie sprawy dotyczące handlu sztuką i antykami. W ramach prawa karnego i karno-skarbowego Kancelaria zajmuje się: • reprezentowaniem Klientów w postępowaniu przygotowawczym przed organami Policji i Prokuratury.• reprezentowaniem Klientów w postępowaniu karnym.
  Sprawy związane z dochodzeniem odszkodowań są prowadzone na preferencyjnych warunkach cenowych. Na nasze wynagrodzenie składa się bezzwrotna opłata wstępna oraz procentowe wynagrodzenie od wartości wygranej sprawy. Nasza Kancelaria- zgodnie z obowiązującymi zasadami etyki adwokackiej i w przeciwieństwie do licznych na rynku kancelarii odszkodowawczych - nie ma możliwości rezygnacji z wynagrodzenia - opłaty wstępnej. Jednakże zapisana w naszej umowie kwota procentowego wynagrodzenia od wartości wygranej sprawy, nie jest tak wysoka jak w kancelariach prawnych zajmujących się wyłącznie dochodzeniem odszkodowań ( które nie pobierają opłat wstępnych, ale inkasują po zakończeniu sprawy od 35 do 50 % wartości odszkodowania). Dlatego też w ostatecznych rozrachunku nasze rozwiązanie jest znacznie korzystniejsze dla Klienta. W ramach prawa gospodarczego nasza Kancelaria prowadzi sprawy:• opiniowanie, przygotowywanie i negocjowanie umów w obrocie gospodarczym;• dochodzenie roszczeń cywilnych o zapłatę w sądzie gospodarczym, obejmujących zarówno czynności przedsądowe, jak i sądowe ( wezwanie do zapłaty, negocjacje, przygotowanie pozwu, reprezentacja w sądzie, czynności w postępowaniu egzekucyjnym);• stała obsługa prawna na rzecz przedsiębiorstw;• obsługa prawna transakcji na rynku nieruchomości;• opiniowanie umów w obrocie gospodarczym pod kątem odpowiedzialności karno-skarbowej;• inne;Kancelaria obecnie prowadzi między innymi sprawy firm spedycyjnych i transportowych, firm z branży metalurgicznej, meblowej, zdrowotnej i informatycznej.

  Data dodania: 01 01 2013 · szczegóły wpisu »
 • Komornik Sądowy w Środzie Wlkp. Agnieszka Rita Herda

  Komornik Sądowy w Środzie Wlkp. Agnieszka Rita Herda »

  Strona informacyjna Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej Agnieszka Rita Herda. Kancelaria Komornika znajduje się w centrum Środy Wlkp. około 100 metrów od Sądu, położonego przy Starym Rynku. Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wlkp. Agnieszka Rita Herda prowadzi postępowania egzekucyjne w szczególności na obszarze swojego rewiru komorniczego, to jest – obszarze właściwości Sądu Rejonowego w Środzie Wlkp.Gmina Środa Wlkp, Gmina Września, Gmina Dominowo, Gmina Kleszczewo, Gmina Kołaczkowo, Gmina Kostrzyn, Gmina Kórnik, Gmina Krzykosy, Gmina Miłosław, Gmina Nekla, Gmina Nowe Miasto nad Wartą, Gmina Zaniemyśl."Wierzyciel ma prawo wyboru komornika na terytoriumRzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem spraw o egzekucjęz nieruchomości oraz spraw, w których przepisyo egekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio"

  Data dodania: 28 02 2013 · szczegóły wpisu »
 • Radca Prawny - Lucyna Filas - Wrocław - Kancelaria

  Radca Prawny - Lucyna Filas - Wrocław - Kancelaria »

  Kancelaria Radcy Prawnego Lucyny Filas - świadczy pomocy prawną dla Klientów indywidualnych- sprawy rozwodowe i alimentacyjne (porady, pozwy)- Darowizy- Odszkodowania (za wypadki przy pracy, w rolnictwie, komunikacyjne)- wezwania o zapłatę należności- Prawo pracyKancelaria oferuje również pełną obsługę prawną podmiotów gospodarczych:- porady prawne i opiniowanie umów - zastępstwo procesowe - weksle- windykacja należności

  Data dodania: 31 05 2013 · szczegóły wpisu »